Jaki dyfuzor do aromaterapii wybrać?

Rozpylanie olejków eterycznych w domu lub środowisku pracy może być wspaniałym i łatwym sposobem na czerpanie korzyści z olejków eterycznych. W tym artykule omówimy niektóre z bardziej powszechnych rodzajów dyfuzor do olejków eterycznych od prostych do złożonych, aby pomóc Ci zdecydować, co najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji.

Pierścienie z żarówkami – Te ładne urządzenia są niedrogie i łatwe w użyciu. Są to pierścienie, które pasują do standardowej żarówki. Dodaj kilka kropli olejku do pierścienia, włącz światło, a aromat delikatnie przeniknie przez twoją przestrzeń. Sugerujemy użycie żarówki o niskiej mocy, aby uzyskać dłużej utrzymujący się aromat.

Dyfuzory do świec herbacianych – mają tę zaletę, że są piękne i funkcjonalne. Występują w wielu odmianach i stylach, od steatytu przez ceramikę po szkło, a także są bardzo proste i niedrogie. Na podstawie dyfuzora znajduje się mała miska. Po prostu dodaj kilka łyżek wody i około dziesięciu kropli wybranego olejku eterycznego i zapal świeczkę. Zalecamy używanie świec z wosku pszczelego, ponieważ działają one znacznie dłużej, nie palą się tak gorąco i są znacznie zdrowszą alternatywą niż tańsze świece parafinowe. Są one szczególnie przyjemne w użyciu podczas medytacji lub jogi.

Dyfuzory z wentylatorem – Dla tych, którzy chcieliby dyfuzować swoje olejki eteryczne bez ciepła (preferowana metoda aromaterapeutów, ponieważ ciepło może uszkodzić terapeutyczne korzyści olejków eterycznych), dyfuzory z wentylatorem są dobrą opcją. Są ciche, wydajne i łatwe w użyciu. Jest to dobry wybór na małą przestrzeń (500 stóp kwadratowych lub mniej) i jest fajną opcją dla zwierząt domowych lub dzieci, ponieważ nie trzeba się martwić o płomień szkła lub świecy. W tym urządzeniu mały wentylator wdmuchuje powietrze przez podkładkę zawierającą olejki eteryczne. W przeciwieństwie do dyfuzorów do nebulizacji, gęste olejki nadają się do stosowania z dyfuzorami wentylatorowymi, ponieważ nie ma szkła, które można by zatkać lub wyczyścić.

Dyfuzory nebulizujące – Jest to preferowany model wielu aromaterapeutów i masażystów. Dyfuzory te pompują powietrze przez szklaną komorę wypełnioną olejkami eterycznymi. Są cenione ze względu na ich skuteczność w rozprowadzaniu olejków eterycznych i utrzymywaniu ich właściwości terapeutycznych. Dyfuzor nebulizujący nie zużywa ciepła i przekształca olejek eteryczny w krople o mikroskopijnej wielkości, które pozostają w powietrzu przez długi czas. Kropelki te wytwarzają pachnący aromat i są łatwo przyswajalne przez płuca i do krwioobiegu. To mocne dyfuzory, ale nie polecane tym, którzy nie chcą męczyć się z czyszczeniem szyby między olejkami lub chcą rozprowadzić gęstsze olejki, takie jak wetyweria czy paczula.

To tylko niektóre z dostępnych opcji dyfuzji olejków eterycznych. Ponadto istnieją nowsze modele cool mgiełki, dyfuzory samochodowe, osobiste zawieszki do aromaterapii do noszenia na szyi i wygodne małe inhalatory, wystarczająco małe, aby zmieścić się w kieszeni lub torebce. W zależności od Twojej sytuacji i budżetu, istnieje dyfuzor odpowiedni dla Ciebie, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie leczniczych właściwości olejków eterycznych do Twojego domu, samochodu i miejsca pracy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back To Top